Mecz West Brom kontra Preston zakończony wynikiem 3-0

W minioną sobotę na stadionie The Hawthorns odbył się zacięty mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami West Brom i Preston. W starciu dwóch ekip Championship lepsza okazała się drużyna gospodarzy, która pewnie pokonała rywali 3-0. W pierwszej połowie West Brom wyszło na prowadzenie 1-0, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego. Oto krótka relacja z tego spotkania.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej West Brom - Preston

Na urokliwym stadionie The Hawthorns miało miejsce spotkanie pomiędzy West Brom a Preston, które zakończyło się wynikiem 3-0. Mecz odbył się w ramach rozgrywek ligi Championship, w 46. kolejce sezonu. Sędzią głównym tego starcia był Stephen Martin z Anglii.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele bramek, lecz emocji z pewnością nie brakowało. Ostatecznie to gospodarze otworzyli wynik tuż przed przerwą. W 45. minucie A. Mowatt strzelił bramkę, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 1-0 przed szatnią.

Po zmianie stron to West Brom zdominowało boisko. W 61. minucie K. Bartley podwyższył prowadzenie, wykorzystując asystę od D. Furlonga. Preston miało coraz większe problemy z utrzymaniem się przy piłce, co wykorzystał D. Furlong, który w 68. minucie zdobył trzeciego gola dla drużyny gospodarzy, po podaniu C. Townsenda.

Na kartki sędzia miał dziś dużo pracy. W pierwszej połowie Liam Lindsay z Preston dostał żółtą kartkę w 16. minucie, natomiast w końcówce pierwszej połowy Freddie Woodman z tej samej drużyny również zobaczył kartonik. Gospodarze nie musieli obawiać się czerwonych kartek, jednak dyscyplina w drużynie gości pozostawiła wiele do życzenia.

Po końcowym gwizdku kibice West Brom cieszyli się z pewnego zwycięstwa 3-0. Następne wyzwania czekają obie ekipy, a dla West Brom będzie to starcie z Southampton. Czy ta wygrana zaowocuje kolejnymi sukcesami? Tego dowiemy się już niebawem.