Spotkanie Middlesbrough vs Preston zakończone wynikiem 4-0 dnia 2023-11-28 19:45 na stadionie Riverside Stadium

Drużyny Middlesbrough i Preston spotkały się w emocjonującym meczu piłki nożnej w ramach 18. kolejki ligi Championship. Mecz odbył się na Riverside Stadium, a ostateczny wynik to imponujące zwycięstwo Middlesbrough 4-0 nad Preston. Zespół gospodarzy prowadził już 3-0 na przerwę, co zapowiadało widowiskowe starcie.

Mecz piłki nożnej: Middlesbrough kontra Preston

Mecz piłki nożnej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough i Preston odbył się na Riverside Stadium. Sędzią głównym był Andrew Kitchen. Mecz rozpoczął się o godzinie 19:45 w dniu 28 listopada 2023 roku.

Sprawozdanie z meczu:

Zaczęło się od mocnego uderzenia ze strony gospodarzy. Już w 16. minucie Ian Jones wpakował piłkę do bramki, a asystę zanotował Matt Crooks. Middlesbrough objęło prowadzenie 1-0, co wywołało euforię wśród kibiców zgromadzonych na stadionie.

Kolejne trafienie padło w 26. minucie, kiedy to Ruud van den Berg podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2-0, wykorzystując asystę od Dylana Barlasera. Preston miało spore problemy z powstrzymaniem ataków Middlesbrough, co skutkowało trzecią bramką zdobytą przez Iana Jonesa w 37. minucie, tym razem po asyście od Martina Rogersa. Do przerwy wynik brzmiał 3-0 na korzyść gospodarzy.

Druga połowa to również widowisko dla fanów Middlesbrough. W doliczonym czasie gry Abraham Bangura strzelił czwartego gola dla swojego zespołu, ustalając wynik meczu na 4-0. To było kolejne znakomite zwieńczenie akcji, tym razem z asystą od Scotta Greenwooda.

Na kartki żółte zasłużyli się zawodnicy gości - Brad Potts (65. minuta) oraz Andrew Hughes (82. minuta). Czerwonych kartek nie odnotowano. Po tym spotkaniu Middlesbrough zagra kolejno z Ipswich, Hull City i Swanseą, natomiast Preston zmierzy się z zespołami Norwich, Huddersfield i Rennes.