Cardiff - Preston, wynik meczu - 0-2

W meczu 31. kolejki Championship zespół Cardiff przegrał z drużyną Preston 0-2. Spotkanie, które odbyło się 2 dni temu, miało miejsce na Cardiff City Stadium. Preston objął prowadzenie jeszcze przed przerwą i utrzymał kontrolę nad wynikiem do końcowego gwizdka sędziego, powiększając swoją przewagę. Dla kibiców Cardiff był to kolejny mecz pechowy, a dla Preston kolejna udana wyprawa wyjazdowa.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Cardiff a Preston

W ostatnim starciu na Cardiff City Stadium zmierzyły się drużyny Cardiff i Preston. Spotkanie to odbyło się w ramach 31. kolejki Championship. Sędzią głównym tego starcia był Dean Whitestone z Anglii.

Na boisku od samego początku widać było determinację obu zespołów. Gospodarze starali się narzucić swój styl gry, ale to goście szybko objęli prowadzenie. W 31. minucie E. Riis strzelił bramkę dla Preston po zagraniu M. Frøkjær-Jensena, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0.

Kibice Cardiff próbowali podkręcić atmosferę, wspierając swoją drużynę, jednak to Preston kontynuowało swoją ofensywę. W 40. minucie B. Whiteman podwyższył prowadzenie dla gości, znów po asyście M. Frøkjær-Jensena, ustalając wynik na 2-0 do przerwy.

Druga połowa toczona była zaciętą walką, z obiema drużynami stawiającymi twarde warunki rywalom. Ostatnie minuty spotkania były pełne emocji, a kartki zaczęły się sypać. Jak Alnwick z Cardiff otrzymał żółtą kartkę w 41. minucie, podobnie jak Mads Frøkjær-Jensen z Preston w 74. minucie.

W samej końcówce meczu, przy stanie 2-0 dla gości, Yakou Méïté z Cardiff również zobaczył żółtą kartkę. Niestety, nie obyło się bez kontrowersji, co skutkowało czerwoną kartką dla jednego z zawodników gospodarzy, chociaż szczegóły tego incydentu nie są jeszcze znane.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść Preston, które wykorzystało skutecznie swoje okazje. Następne spotkania dla Cardiff to konfrontacje z West Brom, Norwich i Blackburn, natomiast dla Preston czekają starcia z Middlesbrough, Blackburn i Coventry. Mecz na Cardiff City Stadium z pewnością pozostanie w pamięci kibiców, a zwycięstwo gości na pewno przyniesie wiele radości ich sympatykom.