Dnia 2023-12-16 15:00 na obiekcie Deepdale miał miejsce mecz pomiędzy Preston oraz Watford zakończony wynikiem 1-5 ```html

Mecz pomiędzy drużynami Preston i Watford w ramach 22. kolejki Championship zakończył się wynikiem 1-5. Spotkanie odbyło się na stadionie Deepdale, a wynik na przerwę to 1-1. Data i godzina meczu: 2023-12-16 15:00.

```

Mecz Preston vs Watford: 1-5

16 grudnia 2023 r. o godzinie 15:00 na stadionie Deepdale odbył się mecz pomiędzy drużynami Preston North End, a Watford FC. W tym starciu obserwowaliśmy zaciętą walkę o punkty w ramach Championship.

Początek meczu przyniósł szybką akcję ze strony gospodarzy. Już w 27. minucie, wychowanek akademii Preston - Will Keane, ustalił prowadzenie dla swojej drużyny, wykorzystując asystę Liama Millara.

Niecałe kwadrans później, w 42. minucie, Vitaly Bayo z Watford zdołał wyrównać wynik, wykorzystując błąd defensywy gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1, pozostawiając kibiców w napięciu i oczekiwaniu na kolejne emocje.

Po przerwie, to drużyna gości przejęła inicjatywę. Matheus Martins poprowadził Watford do prowadzenia w 46. minucie, a kolejne bramki padły kolejno w 53. minucie (E. Kayembe) oraz 71. minucie (ponownie V. Bayo). Zawodnicy Watford wykorzystywali każdą okazję, zadając serię ciosów gospodarzom.

Frustracja wśród graczy Preston była coraz bardziej widoczna, co zakończyło się żółtymi kartkami dla Millara, Whitemana i Osmajića. Natomiast Jamal Lewis z Watford również został ukarany żółtą kartką w 85. minucie.

Ostateczny cios dla Preston padł w 77. minucie, kiedy to Issaïa Kone ustalił wynik na 1-5, a Vitaly Bayo zanotował asystę, zapewniając swojej drużynie pełne zwycięstwo.

Niepokojące zagrania oraz frustracja gospodarzy skutkowały także czerwoną kartką dla Milutina Osmajića w doliczonym czasie gry.

Wynik nie pozostawił wątpliwości co do dominacji Watford nad Preston w tym spotkaniu, a kibice obu drużyn z pewnością pozostaną z wrażeniami po tej emocjonującej konfrontacji.

Następne mecze dla Preston North End to starcia z zespołami Swansea, Leeds i Sheffield Wednesday, natomiast Watford FC zmierzy się z drużynami Blackburn, Bristol City oraz VfL Wolfsburg.